Zadzwoń i zapytaj o szczegóły:

📞 +48 690 603 888

Niszczenie nośników danych

Niszczenie nośników danych, do których należą takie urządzenia jak dyski twarde, taśmy magnetyczne, pendrive’y i inne, pozwala na całkowite zachowanie poufności zgromadzonych tam informacji. Jest to bardzo ważne, gdy dane te przestają być przydatne lub niezbędne jest ich przeniesienie na nośniki o większej pojemności. Niestety metody polegające na samym kasowaniu informacji w rzeczywistości nie zapewniają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ze względu na możliwość ich odzyskania. 

Świadczymy usługę demagnetyzacji nośników danych, która może odbyć się w naszej siedzibie. Dodatkowo oferujemy także niszczenie nośników danych w dowolnie wskazanej przez klienta lokalizacji, z możliwością obecności klienta podczas trwania całego procesu. Na koniec zostaje wystawiony certyfikat poświadczający wykonanie usługi.

Ochrona danych jest niezwykle istotna nie tylko ze względu na wykluczenie możliwości przejęcia ich przez inne podmioty, lecz również przez wymagania dotyczące stosowania się do norm oraz przepisów prawa. Są to wyzwania stawiane nie tylko przed dużymi firmami, lecz także przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. 

Demagnetyzacja dysków twardych

Stosowany przez nas demagnetyzer Mediaeraser MD-103 wytwarza w postaci impulsu silne pole elektromagnetyczne, które  powoduje  nieodwracalną utratę danych i brak możliwości ponownego zapisu informacji  na  nośnikach. Demagnetyzacja jednego urządzenia zajmuje około 40 sekund. Stosowany przez nas demagnetyzer jako jedyny na polskim rynku jest certyfikowany przez Służby Kontrwywiadu Wojskowego. 

W związku z tym, że nośniki danych poddane procesowi demagnetyzacji, nie nadają się już do użytku i stanowią jedynie złom elektroniczny, oferujemy Państwu odbiór zniszczonego sprzętu.

Za pomocą naszych maszyn przeprowadzamy niszczenie nośników danych z poniższej listy:

  • dyski twarde,
  • płyty CD/DVD, Blu-ray, dyskietki,
  • taśmy magnetofonowe i VHS,
  • mikro-chipy i karty pamięci,
  • taśmy i karty magnetyczne,
  • pamięć USB,
  • i inne.

Oprócz niszczenia nośników danych oferujemy także niszczenie dokumentów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy. W celu poznania szczegółów zachęcamy do odwiedzenia zakładki dotyczącej niszczenia dokumentów. Podstawowe ceny niszczenia nośników danych, oraz niszczenia dokumentów znajda Państwo w zakładce cennik. W celu zapoznania się ze szczegółowym cennikiem, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Niszczenie nośników danych

Obszar działania:

Formularz kontaktowy