Niszczenie dokumentów Kraków

Kraków jest miastem, które daje duże możliwości w obszarze niszczenie dokumentów Kraków.  Funkcjonuje w nim wiele firm mających zróżnicowaną ofertę cenową oraz świadczonych usług. Przedsiębiorstwa działające na rynku krakowskim mają proponują najczęściej poniższe rozwiązania:

Niszczenie dokumentów Kraków -jednorazowy odbiór

Jednorazowy odbiór polega na dojechaniu do wskazanej przez klienta lokalizacji, zapakowaniu dokumentów do polipropylenowych worków lub plastikowych pojemników z plombami, wykonaniu protokołu odbioru, przewiezieniu do miejsca, gdzie znajduje się niszczarka i zniszczeniu dokumentów, po którym wystawiony jest certyfikat zniszczenia. Firma zapewnie ze swojej strony transport, oraz wszystkie materiały niezbędna do wykonania usługi. W tym przypadku działanie klienta ogranicza się w zasadzie tylko i wyłącznie do umówienia się na odbiór dokumentów i podpisania stosownych dokumentów. 

Ta forma współpracy jest bardzo wygodna dla wielu klientów, gdyż rozwiązuje problem transportu do siedziby firmy oferującej niszczenie dokumentów. Również pod względem czasowym jest to rozwiązanie bardzo korzystne. Klient musi tylko udostępnić dokumenty przeznaczone do zniszczenia, a całą resztę bierze na siebie firma niszcząca.

Niszczenie dokumentów Kraków

Niszczenie dokumentów Kraków – Odbiór w siedzibie

Odbiór w siedzibie polega na dostarczeniu dokumentów przez klienta do miejsca, gdzie znajduje się niszczarka. Od tego momentu firma zajmująca się niszczeniem przejmuje na siebie ryzyko związane z posiadaniem dokumentów, dlatego niszczy je najszybciej jak to możliwie, wystawiając na koniec certyfikat zniszczenia. Jest to oczywiście tańsze rozwiązanie, niż zlecenie odbioru z siedziby klienta. Niemniej jednak jest o wiele bardziej problematyczne. Jeżeli dokumentów nie jest dużo, a klient dysponuje możliwością transportu dokumentów, to wtedy warto wziąć te opcje pod uwagę. Koszty niszczenia są nieco niższe przy tej opcji. W przypadku, gdy dokumentów jest bardzo dużo, może okazać się, że jeden transport nie będzie wystarczający, wówczas lepiej rozważyć możliwość jednorazowego odbioru dokumentów, która została opisana w poprzednim punkcie.

Plombowane pojemniki lub bezpieczne szafki

Plombowane pojemniki lub bezpieczne szafki to rozwiązanie polegające na umieszczeniu w zamawiającej firmie pojemnika lub szafki, które posiadają zamknięcie oraz wrzutnię. Co najmniej raz w miesiącu są one opróżniane przez pracownika usługodawcy, całość procesu jest podobna do jednorazowego odbioru, różnica polega przede wszystkim na sposobie gromadzenia dokumentów.

Jest to idealne rozwiązanie dla firm, w których dokumenty przeznaczone do zniszczenia pojawiają się na bieżąco. Nie trzeba wówczas takich dokumentów archiwizować. Są one przechowywane przez krótki czas – maksymalnie miesiąc, w miejscu, z którego trafia od razu do firmy, która zajmie się ich niszczeniem. Zainstalowanie pojemnik czy też specjalnych szafek automatyzuje cały proces niszczenia dokumentów w firmie i może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców. Proces niszczenia odbywa się tutaj standardowo i jest potwierdzany stosownym certyfikatem zniszczenia.

Mobilne niszczenie dokumentów

Mobilne niszczenie dokumentów polega na niszczeniu dokumentów w lokalizacji wskazanej przez klienta za pomocą instalacji zamontowanej w firmowym samochodzie. Jest to rozwiązane, z którego zamawiający korzystają zdecydowanie najrzadziej ze względu na ograniczenia w ilości dokumentów, które można w tej sposób zniszczyć i wyższej cenie. Klient zyskuje możliwość nadzorowania procesu w wygodnym dla siebie miejscu. Najczęściej usługa stosowana jest w przypadku dokumentów, które są tajne i ujawnienie zgromadzonych na nich informacji mogłoby mieć bardzo poważne skutki prawne oraz ekonomiczne dla firmy.

Niszczenie dokumentów w Krakowie

Warto tutaj wspomnieć o usłudze mobilnego niszczenia danych na nośnikach. Jest to usługa o wiele bardziej popularne i w samym Krakowie coraz bardziej dostępna. Polega ona tym, że firma niszcząca dane, przyjeżdża ze specjalnym sprzętem, tak zwanym demagnetyzerem i realizuje usługę niszczenia danych na miejscu u klienta. Wspominamy o tym przy okazji artykułu o dokumentach, ponieważ dzisiaj, coraz więcej informacji ulega cyfryzacji i są one przechowywane na nośnikach danych. Jest to nie tylko dużo wygodniejsze rozwiązanie, ale z logistycznego punktu widzenia może być także tańsze. Taki informacje niestety również należy niszczyć, co z kolei wydaje się o wiele bardziej problematyczne, niż niszczenie dokumentów papierowych. Niemniej jednak, oferta naszej została przygotowana tak, aby ograniczyć do minimum uciążliwość niszczenia danych na nośnikach cyfrowych. Stąd też do oferty zostało wprowadzone magnetyczne niszczenie mobilne

Jak można łatwo zauważyć klienci mają szerokie możliwości dostosowania usługi do swoich potrzeb. Ich duża ilość powoduje, że w Krakowie jest wiele firm zajmujących się niszczeniem dokumentów i wciąż powstają kolejne. Te które są na rynku dłużej rozszerzają pakiety oferowanych usług, między innymi o niszczenie nośników danych, na przykład dysków twardych, usługi archiwizacyjne, przechowywania akt i wiele innych. Częśc firm oferuje także niszczenie dokumentów w całej Małopolsce 

Wybór odpowiedniego rozwiązania jest najczęściej zależny od charakteru i ilości dokumentów przeznaczonych do zniszczenia. Często także decyduje o tym kwestia wygody i oszczędność czasu. Niektórzy przedsiębiorcy chcą zadbać o prawidłowy proces życia dokumentów, od ich powstania do zniszczenia, ale jednocześnie nie chcą marnować swojego cennego czasu, dlatego tez decydują się na skorzystanie z usług mobilnych, które oferuje firma wiedząca jak niszczyć dokumenty. Skorzystanie z możliwości zainstalowania wrzutni na dokumenty, może zorganizować pracę w firmie pod kontem utylizacji nieaktualnych dokumentów, zawierających dane wrażliwe. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas pracy pracowników firmy na przykład poprzez zwolnienie ich z obowiązku samodzielnego niszczenia dokumentów w niszczarkach firmowych.

Jeżeli Państwa funkcjonuje na terenie Krakowa lub na terenie województwa małopolskiego, warto rozważyć ofertę naszej firmy w zakresie niszczenia dokumentów, niszczenia danych cyfrowych i utylizacji dokumentów i nośników danych. Zapraszamy do współpracy.